Technológie

Bezpečne v každom počasí 

Sharktec®

Táto štruktúra, vďaka ktorej je koža žraloka taká jedinečná, je princípom revolúcie Sharktec®. A ponúka hneď dve výhody: dokonalú ochranu ruky a optimálny výkon s bezprecedentným úchopom. Povrch Sharktec® pozostáva z tisícok mikroskopicky malých a rôznych 3D štruktúr, ktoré sledujú každý prirodzený pohyb ruky.

GORE-TEX®

Vnútorná podšívka rukavice, membrána GORE-TEX a vonkajší materiál sú spojené v dizajne, ktorý zaručuje väčšie pohodlie a lepšiu ochranu, akú zažije spotrebiteľ počas outdoorových aktivít. Vďaka tomu zostanú vaše ruky teplejšie, keď je zima, a suchšie, keď sa potíte.


PRIMALOFT®

Izolácia a priadza, ktoré sa používajú v mnohých skupinách výrobkov KinetiXx. Fungujú ako superľahká a elastická izolačná vrstva v rukaviciach. PRIMALOFT chráni pred vniknutím chladu a vetra, zatiaľ čo umožňuje pokožke voľne dýchať. Izolácia v rukaviciach a bundách je mäkká, poskytuje tepelný komfort a schne rýchlejšie ako páperie.

GORE-TEX® Infinium

Extrémne ľahká membrána vyrobená z expandovaného PTFE (politetrafluroetylén). 
Jeho mikroporézna štruktúra zastavuje vietor a umožňuje molekulám vodnej pary ľahké odvetrávanie. Lamináty proti vetru majú priepustnosť menšiu ako 11 l/m²/s a priedušnosť nižšiu ako 50 Ret. Sú klasifikované ako materiály s vysokou priedušnosťou. 

PLARTEC®

Široká škála značkových technických syntetických textílií vysokej kvality a s  pokrokovými funkciami. Hlavné vlastnosti tkanín Polartec sú zabezpečenie tepla bez nadbytočnej hmotnosti materiálu, vysoká priedušnosť, odolnosť proti žmolkovaniu, rýchle schnutie a odolnosť.

THINSULATE

THINSULATE: materiál pozostáva z  mikrovlákien, ktoré zväčšujú plochu zadržiavajúcu teplo. Používa sa ako ochranná vrstva v rukaviciach a čiapkach, udržuje ruky a uši v teple a poskytuje pohodlie a izoláciu od studeného vzduchu oveľa efektívnejšie ako iné vlákna. Neabsorbuje vodu.

change2GREEN

Change2GREEN bude v budúcnosti označovať všetky produkty a aktivity skupiny W+R, ktorým venujeme osobitnú pozornosť udržateľnosť a ochrana životného prostredia. Týmto logom označujeme naše udržateľné produkty, ktoré budú dostupné od jari/leta 2023. V súčasnosti pracujeme na implementácii a výrobe prvých vzoriek.
Z dlhodobého hľadiska sa značka KinetiXx bude čoraz viac zameriavať na udržateľné produkty, najmä v športovom sektore, s cieľom uskutočniť prechod na udržateľnú športovú značku.

Xx FastDry

100% vetruodolný, elastický a rýchloschnúci Softshell laminát. Dostupné iba od KinetiXx®. 

Xx Membrane

Permanentne vodeodolná a priedušná membrána.
Dostupné iba od KinetiXx®.

Xx WindProof

100% vetruodolný a vysoko priedušný Softshell laminát. Dostupné iba od KinetiXx®.

Xx Foam

Pena s dobrými vlastnosťami tlmenia nárazov.
Dostupné iba od KinetiXx®.

Xx PowerFoam

Vysoko kvalitná penová výplň s vysoká odrazová elasticita.

Xx PowrGel

Vysoko kvalitný silikónový gél s veľmi dobrým šokom absorpčné vlastnosti. Dostupné iba od KinetiXx®.

Xrd®

Tenké tlmenie nárazov vyrobené z vysoko priedušného materiálu high-tech pena s extrémne vysokým absorpčným výkonom.

Xx GripMaster

Veľmi priľnavý a priliehavý syntetický materiál. Vysoko priedušná, odolná proti oderu a elastická. Dostupné iba od KinetiXx®.

Xx Touch

Použitie materiálu schopného dotykovej obrazovky na použitie Smartfón alebo tablet s rukavicou.

Xx Mesh

Elastický, jemný a vzdušný polyesterový backhand materiál. Dostupné iba od KinetiXx®.

Xx Sun+

Opaľovací, vzdušný backhandový materiál z polyesteru. Dostupné iba od KinetiXx®.

Xx EasyOff

Silikónové pútka na dlani prstov pre ľahké a rýchle vyzliekanie rukavíc.